FİLOTÜRK Araç Kiralama Hizmetleri A.Ş. 444 60 27

KURUMSAL

BİZDEN HABERLER

ŞİRKETLER ARTIK ARAÇ ALIMINA BÜTÇE AYIRMIYOR

Filotürk Genel Müdürü Mehmet Seçmenoğlu, araç kiralamanın günümüzde aracı satın almaktan çok daha cazip ve ekonomik olduğunu belirterek, şirketlerin artık araç alımına bütçe ayırmaktan vazgeçerek, bu bütçelerini farklı alanlarda işlerini büyütmek için kullandığını açıkladı.

 

“KİRALAMAK DOĞRU BİR TERCİH”

Mehmet Seçmenoğlu, şirketlerin bir aracı satın almak için 100-150 bin lira arasında bütçe ayırmak durumunda olduğunu belirterek, bunun yerine, aracı kiralamanın avantajlı hale geldiğini söyledi. Bu avantajlar hakkında bilgi veren Seçmenoğlu, “Şirket, 100 bin liralık aracı kredi ile kullansa, maliyet daha da artıyor. Aracı peşinde alabilir, fark etmez. Satın aldığınız aracın KDV’sini 1 kez kullanabiliyorsunuz, ÖTV’sini, 6 ayda bir ödediğiniz MTV’sini kullanamıyorsunuz. Arabaya kaskosunu, trafik sigortasını, bakımını yapıyorsunuz. Firmalar bunların hepsinin ciddi bir gider olduğunu, dolayısıyla aracı kiralamanın daha rasyonel olduğunu gördü” dedi.

“VERGİ VE BAKIM GİDERLERİNDEN KURTULUN”

Araç kiralamanın avantajlarından bahseden Seçmenoğlu “Her ay ödediğiniz kiralama faturasını gider olarak yazıyorsunuz. Bu araç için MTV, kasko, trafik sigortası ödemiyorsunuz. Periyodik bakım için bütçe ayırmıyorsunuz. Yazlık-kışlık lastik yatırımı yapmıyorsunuz. Bunların hepsini sizin yerinize yapan bir şirket var. Üstelik aracınız sürekli yeni modellerle değiştiriliyor. Eski model araca da binmiyorsunuz. Şirketler bu hesabı artık çok daha iyi yaparak, kiralamayı tercih ediyor. Bu açıdan baktığımızda, uzun süreli araç kiralama sektörünün geleceğini çok daha iyi yerlerde görüyorum” diye konuştu.DİĞER HABERLER

scroll up