FİLOTÜRK Araç Kiralama Hizmetleri A.Ş. 0342 337 16 16

KURUMSAL

BİZDEN HABERLER

FİLOTÜRK'TEN

Sektöründe kısa zamanda adından söz ettiren ve Anadolu’nun filo kiralama şirketleri arasında liderliğini perçinleyen Filotürk’te butik hizmet anlayışı, esnek prosedür ve her yıl araç değişimi şirkete olan ilgiyi artırıyor. Filotürk Genel Müdürü Erhan Gündemir, daha çok butik işler yaptıklarını, 2-3 yıllık kontrat yapsalar da araçları her yıl yenilediklerini, bürokrasiye takılmadan her türlü beklentileri karşıladıklarını, bunun da müşteriler açısından bir avantaja dönüştüğünü ve başarıyı getirdiğini belirtti.

Esnek bir anlayışla hizmet veriyoruz

Filotürk Genel Müdürü Erhan Gündemir, müşteriyle birebir iletişim kurma ve muhatap bulma konusunun filo kiralama sektöründe çok önemli olduğunun altını çizdi. Filotürk olarak butik hizmet verdiklerini dile getiren Erhan Gündemir, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Biz daha çok butik işler yapıyoruz. 2-3 yıllık kontratta yapsak araçları her yıl yeniliyoruz. Müşterilerimize esnek bir araç seçim prosedürü uyguluyoruz. Yıl içerisinde talebe bağlı olarak farklı segment, model ve markalarda araç değişimi yapabiliyoruz. Otomatik vites seçeneğinden yakıt tercihine kadar beklentilere cevap verebiliyoruz. Çoğu yeni marka ve modelde aracın bölgede ilk kiralamasını gerçekleştirende biziz. Biz araçlarımızı sipariş vermiyoruz, anında teslim ediyoruz. Marka zenginliğimiz de oldukça fazla ve fiyatlandırmalarımız oldukça esnek. En önemli konulardan bir tanesi de, müşterilerimize hem bir telefon kadar hem de gelip bir kahvemizi içebilecekleri kadar yakın olmamız.”

Filo kiralamak önemli avantajlar sunuyor

Filo kiralamanın şirketlere ve meslek gruplarına önemli avantajlar sunduğuna da değinen Seçmenoğlu, şöyle konuştu:

“Filo kiralama öncelikle son derece avantajlı. Kendi aldığınız araçta hem değer kaybına, hem de ciddi bir operasyon maliyetine katlanıyorsunuz. Motorlu taşıtlar vergisi, trafik sigortası, lastik  masrafları, bakım masraflarını ödüyor ve hasar risklerini de almış oluyorsunuz. Ayrıca zaman ayırıyor ve bunun için istihdam sağlamak zorunda kalıyorsunuz. Filo kiralamada ise bu sorumlukları almak zorunda kalmıyorsunuz. En doğru aracı alıyor ve işinize uygun olarak filonuzu kendiniz yönetiyorsunuz. İşin en güzel tarafı da bu. Uzun yola çıkacak araç, yük taşıyacak araç, ticari araç segmenti ve şehir içinde kullanılacak araçları kendiniz tayin ediyorsunuz. KDV indiriminden faydalanıyorsunuz. Kesilen kira faturasından, vergiden düşüyorsunuz. Bu vergisel anlamda, hizmet anlamında, finansı yönetmek ve de iş tasarrufu olarak çok ciddi bir fayda sağlıyor.

Şu an şirketler filo kiralamanın faydalarını görüldükçe, araba almak yerine elindeki işletme sermayesini kendi işine odaklayarak daha ciddi rakamlarda tasarruf yoluna gidiyor.”DİĞER HABERLER

scroll up