FİLOTÜRK Araç Kiralama Hizmetleri A.Ş. 0342 337 16 16

Sıkça Sorulan Sorular

Sorunsuz bir kiralama süreci için; araç seçiminden bakım hizmetlerine kadar birçok noktada bilmeniz gereken faydalı bilgilere erişebilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Şirketler,Şahıs firmaları,Meslek Odaları,Yardım Kuruluşları ve Dernekleri,Resmi Kurumlar.
Sınırlama yoktur. Şirketinizin ihtiyacına göre minimum 1 adet bile kiralayabilirsiniz.
Filo Türk teklifleri minimum 6 ay olmak üzere istenilen süreye kadar verilmektedir.
Kiralama fiyatına yakıt dahil değildir.
Şirketinizde bordrolu çalışan tüm personel kullanabilir.
Vergi levhası, Ticaret sicil gazetesi fotokopisi, Faaliyet belgesi, Bilanço, imza sirküleri.
Çok geniş bir araç yelpazesi var. Önce müşterimizi dinleyip daha sonra uygun araç modellerine birlikte karar veriyoruz
Gerekli vergi ve hizmet bedellerinin ödenmesi karşılığında reklam giydirme ve logo uygulaması yapılabilir.
Evet uzatılabilir. Detaylar için lütfen müşteri temsilciniz ile iletişime geçiniz.
Mail order talimatı ile ödeme yapılabilir.
Kiralanan araç ile ilgili her türlü periyodik bakım,kaza sonrası oluşan onarım masrafları, vergisel tüm yükümlülükler FiloTURK tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca trafik sigortası, kasko gibi giderlerde aylık kiralama bedeline dahildir.
Üreticilerin belirlediği periyodik bakım planı çerçevesinde,araçların bakım ve onarımlarını yetkili servislerde yaptırabilirsiniz.Kiralanan aracı yetkili servise götürmek ve gerekli randevuyu almak kiracı sorumluluğundadır.
Lastik değişimleri 50.000 km de yapılmakta. Kış lastiği talebe göre kış koşullarının geçerli olduğu illerde verilmektedir.
Araç muayenesi kullanıcı sorumluluğundadır. Muayene işleminden sonra muayene harç makbuzu FiloTURK Filo Kiralama’ ya ulaştırılmadır. Muayenenin yaptırılmamasından doğabilecek ceza ve sorumluluk kullanıcıya aittir.
Kaza ve arıza durumlarında 444 60 27 numaralı telefonu arayarak asistan hizmetimizden faydalanabilirsiniz.
• Tek taraflı hasarlarda;Polis raporu, Sürücü belgesi (ehliyet) fotokopisi, Ruhsat fotokopisi, Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigorta Poliçe (Trafik Sigortası) Fotokopisi • Birden fazla aracın karışmış olduğu hasarlarda;Anlaşmalı kaza tespit tutanağı veya polis raporu (ıslak imzalı), Alkol raporu (yaralanmalı kazalarda ve gerek görüldüğü hallerde), Sürücü belgesi (ehliyet) fotokopisi, Ruhsat fotokopisi, Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigorta Poliçe (Trafik Sigortası) Fotokopisi, Karşı araç veya araçlara ait sürücü belge (ehliyet) fotokopisi, Ruhsat fotokopisi, Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigorta Poliçe (Trafik Sigortası) Fotokopisi
FiloTURK Filo Kiralama sorumluluğundadır. Araçların kasko ve trafik poliçeleri yenileme tarihinden önce FiloTURK Filo Kiralama tarafından firmanızın adresine kargo ile gönderilecektir. Bu nedenle adres değişikliklerinin tarafımıza bildirilmesi büyük önem arz etmektedir. Ayrıca telefonla bilgi verilecektir.
Trafik yasalarına uyulmamasından doğabilecek her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir.Araçların herhangi bir nedenle resmi yada yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman sözleşme süresi içinde kabul edilir.
Periyodik servis hizmeti FiloTurk anlaşmalı servislerinde , onayımız ile Türkiye geneline yaygın network ile sunulmaktadır.
7/24 saat hizmet veren müşteri hizmetleri ile temasa geçilmelidir.En kısa sürede en uygun çözüm kullanıcıya sunulacaktır.
Araçların kiralama süresi dolmadan iadesi durumunda ,sözleşmede yer alan cezai şartlara uygun olarak işlem yapılmaktadır.
Opsiyonel olarak OGS yönetimi hizmetini sunabiliriz.
Kontratın bitiş tarihinden 1 hafta önce FiloTURK’e araç iadesinin yapılacağı bilgisi verilmelidir. Ruhsat, anahtarları (yedekleri ile birlikte), zincir, yangın tüpü ,ilk yardım seti, avadanlıklar teslim edilmelidir.
scroll up