FİLOTÜRK Araç Kiralama Hizmetleri A.Ş. 0342 337 16 16

KURUMSAL

BİZDEN HABERLER

FİLOTÜRK'TE HEDEF DÜNYA LİGİ

Anadolu’nun en hızlı büyüyen filo kiralama şirketlerinden Filotürk’ün Genel Müdürü Mehmet Seçmenoğlu, hedeflerini büyük tuttuklarını ve Filotürk’ü 3 yılda belli bir noktaya taşıdıktan sonra uluslararası bir markayı satın alarak dünya markası haline gelmek istediklerini söyledi.

Türkiye’nin en büyüğü yapacak projeksiyona sahibiz

Halihazırda 2 bin araçla hizmet verdiklerini dile getiren Mehmet Seçmenoğlu, “Bizim vizyonumuz, Filotürk’ü Anadolu’nun en kurumsal, en profesyonel, en iyi hizmeti veren, en yüksek müşteri memnuniyetini sağlayan, en iyi operasyon kalitesi olan, en iyi ürün gelişimini sağlayan şirket haline getirmek. 2018 yılı sonunda inşallah bu hedeflerimizi gerçekleştirmiş olacağız. Filotürk’ü Anadolu’nun en kurumsal ve marka algısı en yüksek şirketi haline getiriyoruz.

Sektör daha da büyüyecek

Seçmenoğlu, filo kiralama sektörünün hızlı büyüyen bir sektör olduğunu dile getiridi ve önümüzdeki süreçte de büyümeye devam edeceği öngörüsünde bulundu. Filo kiralama sektörünün şu an daha çok yabancı şirketler ya da yabancı ortaklıklılar eliyle yürütüldüğünü belirten Seçmenoğlu, “Biz sektörün daha da büyüyeceğine inanıyoruz. Şu an sektörde 300 bin civarında araç mevcut. Türkiye ekonomisi büyüse de küçülse de, otomotiv sektörü büyüse de küçülse de filo kiralama sektörü büyümeye devam ediyor. Ülkemizde araç sayısının da 500 binlere ulaşacağını öngörüyoruz. Artık araç almak yerine gerek vergi avantajı, gerek hizmet kolaylığından dolayı sadece şirketlerin değil meslek gruplarının da, bireylerin de kiralama yolunu seçtiğini görüyoruz. Bu da sektörün daha da büyüyeceği anlamına geliyor. Avrupa’da zaten bu oranlar yüzde 50 seviyesinde. Türkiye’de de sektör hızla büyüyor” şeklinde konuştu.

 DİĞER HABERLER

scroll up